OCT 29

Współczesna turystyka
Opublikowany przez: Marek Kowal | Tagi: wycieczki, wyprawy, wakacje, japonia | Data: 2018-07-15

Otwarcie na kraje Zachodu przyniósł w naszym kraju 25 lat temu dużą rewolucję i wiele zmian w życiu nie tylko politycznym, ale i społecznym, czy kulturowym.
Dzięki temu otwarciu dziś w zasięgu ręki mamy możliwości zwiedzenia całego globu, bez specjalnych zabiegów, starań ponad miarę, czy rzeczy niemożliwych do spełnienia. Dziś podróżowanie dla przeciętnego obywatela stało się o wiele prostsze i o wiele przyjemniejsze.

Gdzie chętnie wyjeżdżamy? Przeciętne biuro turystyczne największą ilość wycieczek i wczasów zorganizowanych sprzedaje na kierunkach najbardziej popularnych, czyli Hiszpania, Włochy, Egipt. Coraz częściej szukamy jednak miejsc bardziej egzotycznych, mniej znanych i zupełnie obcych nam kulturowo. Pociąga nas więc Japonia opisana w świetny sposób w tej ofercie: Japonia, czy inne azjatyckie kraje, jeszcze do niedawna żyjące we względnej izolacji.
Dowiedz się więcej na stronie https://exorientelux.pl/artykuly/kwitnienie-wisni-w-japonii/

Lubimy podróżować. Lubimy poznawać nowe miejsca i ludzi. Jednak turystów z Polski (z resztą nie tylko z Polski) podzielić można na dwie kategorie: eksploratorów i typowych wczasowiczów. Eksplorator to typ, który przykładowo jeśli celem jego podróży jest Japonia, próbował będzie przejść ją wzdłuż i wszerz, spróbować jak najwięcej potraw rodzimej kuchni, poznać zabytki, zrozumieć kulturę, poznać ludzi i ich zwyczaje. Eksplorator wybierze więc biuro podróży, które zapewni mu jak najwięcej możliwości zrobienia tych wszystkich rzeczy. Turysta - wczasowicz postara się przede wszystkim o wygodny hotel z pełnym serwisem, a jego jedynym marzeniem będzie zobaczyć obowiązkowe punkty programu, by po zakończeniu podróży do Japonii mógł pochwalić się znajomym, że "zaliczył" Japonię, zrobił kilka zdjęć, zobaczył kila miejsc, etc.

Jaki rodzaj turystyki preferujecie wy? Oczywistym jest, że turysta eksplorator wyciągnie więcej ze swojego wyjazdu. Wczasowicz z kolei świetnie się odpręży, wypocznie i zrelaksuje. Każdy sposób na złapanie wiatru w żagle i spróbowanie czegoś nowego dobry. I jeśli wybieracie opcję turysta - wczasowicz, nie wstydźcie się tego. Używając pewnej metafory - przecież nie wszyscy z nas muszą od razu lubić skakać na bandżi.

Zobacz to na zdjęciach:

wycieczki

wyprawy

wakacje

japonia

Twój komentarz